Universitat Autònoma de Barcelona   Español  |  English

   
  Noms propis:
  Títol:
  Paraula clau:

  Col·lecció:
  Gènere:
  Any:
 
 
 
 

Cerca a tota la documentació

Registres: 18   Has buscat > Noms propis: Fauré, Gabriel

tornar a la pàgina anteriorTornar 

Mostrant 1 a 10 de 18

Ordenar per :   Títol   |   Autor  |  Data data descendent  data ascendent  

pàgina següent pàgina final
 

23 Concurs internacional de cant Francesc Viñas
Mozart, Wolfgang Amadeus
23 Concurs internacional de cant Francesc Viñas Massenet, Jules
Verdi, Giuseppe
Bellini, Vincenzo
Debussy, Claude
Granados y Campiña, Enric
Donizetti, Gaetano
Gounod, Charles
Rossini, Gioachino
Vivaldi, Antonio
Fauré, Gabriel
Schubert, Franz
Wolf, Hugo
Puccini, Giacomo
Mendelssohn, Felix
Turina Pérez, Joaquín
Pérez Busquier, Gerardo
Rakhmaninov, Serguei
Giró, Jordi
Bizet, Georges
Respighi, Ottorino
Societat del Gran Teatre del Liceu
Data 11/ 1985
Descripció 2 volums
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu dirigida per Gerardo Pérez Busquier
Nota Programa de mà de la 23ena edició del Concurs internacional de cant Frances Viñas i del concert final, que va tenir lloc entre el 9 i el 17 de novembre de l’any 1985. S’hi van interpretar fragments d’”Idomeneo, re di Creta” i “Don Giovanni”, entre altres, de W. A. Mozart, “Un Ballo in maschera”, “Rigoletto” i “La Traviata”, entre altres, de G. Verdi, “Tannhäuser”, entre altres, de R. Wagner, “Manon”, entre altres, de J. Massenet i “I Capuleti e i Montecchi”, entre altres, de V. Bellini. També s’hi van interpretar obres de C. Debussy, E. Granados, G. Donizetti, C. Gounod, G. Rossini, A. Vivaldi, G. Fauré, F. Schubert, H. Wolf, G. Puccini, F. Mendelssohn, J. Turina, S. Rakhmaninov, G. Bizet i O. Respighi, entre altres. Els pianistes acompanyants van ser J. Giró, E. Lanfredi, À. Soler i Csaba Vegvari, i hi va participar l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per G. Pérez Busquier
Llengua català
Gènere Òpera
Descriptors Concurs Internacional de Cant Francisco Viñas  ;  Òpera  ;  Programes de mà
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Idomeneo ;  Un ballo in maschera ;  TannhäuserRigolettoDon Giovanni ;  Manon ;  I Capuleti e i Montecchi La Traviata
   


Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Schumann, Robert
Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Weber, Carl Maria von
Fauré, Gabriel
Rimskij-Korsakov, Nicolaj
Ansermet, Ernest
Diàguilev, Serguei Pàvlovitx
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes
Data -/ -/ 1917
Descripció 1 volum
Temporada Temporada 1917
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Les papillons / R. Schumann ; El espectro de la rosa / C. M. De Weber ; Meninas / Fauré ; Cleopatra / Rimsky-Korsakow
Nota Director: Ernest Ansermet
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
   


Cuatro conciertos sinfónicos
Cuatro conciertos sinfónicos Lamote de Grignon, Joan
D'Indy, Vincent
Bach, Johann Sebastian
Beethoven, Ludwig van
Debussy, Claude
Duparc, Henri
Fauré, Gabriel
Mendelssohn, Felix
Saint-Saëns, Camille
Wagner, Richard
Franck, Cesar
Bruch, Max
Schumann, Robert
Thibaud, Jacques
Granados y Campiña, Enric
Chesselet, Alice
Societat del Gran Teatre del Liceu
Data -/ -/ 1908
Descripció 3 p.
Temporada Temporada 1908
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Es van interpretar les següents obres: Chacona i Sarabanda per a violí, de Bach; la Quinta Simfonia, l'Obertura Leonora núm. 3, el Concert per a violí i orquestra i la Sonata Kreutzer per a violí i piano, de Beethoven; Phidylé, per a soprano i orquestra, de Duparc; els nocturns Nuages i Fête, de Débussy; La Procession, per a soprano i orquestra de César-Franck; la Suite pour Pelleas, de Fauré; el Concert en mi per a violí i orquestra, de Mendelssohn; el Concert en re per a violí i orquestra, de Max-Bruck; la Primera Simfonia, en do menor, de Schumann; Jeunesse d'Hercule i el Concert en si per a violí i orquestra, de Saint-Saëns; el Preludi i mort d'Isolda, la Marcha fúnebre del Crepúscle i les obertures del Buc Fantasma i Tannhauser, de Wagner; i el Preludi de Feerval, Souvenir, Istar, Preludi de L'Etranger i la Primera Simfonia amb piano i orquestra, de Vincent d'Indy
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, director J. Lamote de Grignon
Nota Es van interpretar les següents obres: Chacona i Sarabanda per a violí, de Bach; la Quinta Simfonia, l'Obertura Leonora núm. 3, el Concert per a violí i orquestra i la Sonata Kreutzer per a violí i piano, de Beethoven; Phidylé, per a soprano i orquestra, de Duparc; els nocturns Nuages i Fête, de Débussy; La Procession, per a soprano i orquestra de César-Franck; la Suite pour Pelleas, de Fauré; el Concert en mi per a violí i orquestra, de Mendelssohn; el Concert en re per a violí i orquestra, de Max-Bruck; la Primera Simfonia, en do menor, de Schumann; Jeunesse d'Hercule i el Concert en si per a violí i orquestra, de Saint-Saëns; el Preludi i mort d'Isolda, la Marcha fúnebre del Crepúscle i les obertures del Buc Fantasma i Tannhauser, de Wagner; i el Preludi de Feerval, Souvenir, Istar, Preludi de L'Etranger i la Primera Simfonia amb piano i orquestra, de Vincent d'Indy
Llengua castellà
Gènere Concert
Descriptors Concerts  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Tristan und Isolde ;  Simfonies, núm. 5, op. 67, do menor ;  FidelioConcerts, violí, orquestra, op. 61, re majorSonates, violí, piano, núm. 9, op. 47, la major ;  Phidylé ;  Nocturnes La Procession
   


Documentació sobre les funcions extraordinàries en benefici dels empleats permanents, porters i acomodadors del G.T. del Liceu celebrades el 1957
Wagner, Richard
Documentació sobre les funcions extraordinàries en benefici dels empleats permanents, porters i acomodadors del G.T. del Liceu celebrades el 1957 Arquer, José F.
Fauré, Gabriel
Arnold, Malcolm
Adam, Adolphe
Societat del Gran Teatre del Liceu
Data 1957
Descripció 7 documents
Nota Empresa J.F. Arquer 
Nota Inclou la llista d'empleats del G.T. del Liceu, detall de la recaptació, donatius, rebuts, etc...
Nota Programa de les funcions: 25 de gener de 1957, El Ocaso de los Dioses de R. Wagner ; 18 de maig de 1957, els ballets Estraña fiesta de Fauré, Giselle d'Adolphe Adam, Solitaire de M. Arnold
Llengua castellà
Descriptors Esdeveniments especials   ;  Administració  ;  Comptabilitat
Col·lecció Administració
Altres documents Ring des Nibelungen. Götterdämmerung ;  La fête étrange ;  GiselleSolitaire (ballet)
   


Festival de música francesa
Wolff, Albert
Festival de música francesa Chabrier, Emmanuel
Fauré, Gabriel
Lalo, Édouard
Franck, Cesar
Dukas, Paul
Ravel, Maurice
Roussel, Albert
Honegger, Arthur
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orchestre Lamoureux
Data 9/ 3/ 1930
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de cuaresma de 1930
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: Juan Mestres Calvet 
Nota Director: Albert Wolff
Nota Festival de música francesa i únic concert sota la direcció d'Albert Wolff. Programa: Gwendoline (obertura) de Chabrier; Pel·leas i Melisenda de Fauré; Scherzo de Lalo; El caçador maleït de Cesar Franck; Simfonia en do de Dukas; Le tombeau de Couperin de Marice Ravel; Suite en fa de Roussel; Pastoral d'estiu de Honegger i Rapsodia vienesa de Schimidt.
Llengua castellà
Gènere Concert
Descriptors Concerts  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Pelléas et Mélisande (Fauré) ;  Le Tombeau de Couperin ;  GwendolineLe Chasseur MauditPastorale d'été ;  Simfonia en Do Major (Dukas) ;  Suite en Fa, Op. 33 (Roussel) Scherzo en re menor (Lalo)
   


Ocho grandes conciertos sinfónicos
Crocé-Spinelli, B.
Ocho grandes conciertos sinfónicos Saint-Saëns, Camille
Lamote de Grignon, Joan
Franck, Cesar
Schumann, Robert
Ropartz, Joseph Guy Marie
Duparc, Henri
Fauré, Gabriel
Grieg, Edvard
Beethoven, Ludwig van
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Brahms, Johannes
Gilson, Paul
Berlioz, Hector
Wagner, Richard
Granados y Campiña, Enric
Societat del Gran Teatre del Liceu
Asociación Musical de Barcelona
Data -/ -/ 1908
Descripció 4 p.
Temporada Temporada de cuaresma 1908
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Es van interpretar les següents obres: Les Béatitudes, de César-Franck; Manfred, la Simfonia en Re menor i l'obertura de Julio César, de R. Schumann; La Jeunesse d'Hercule i Septuor de la Trompete, de Camille Saint-Saëns; transcripció a dos pianos de la Sonata de Chopin; Lénore, de H. Duparc; Pelléas et Melisande, de Fauré; Fantaisie en Ré Majeur, de G. Ropartz; els Preludis de L'Ouragan, de A. Bruneau; les Danses Populaires, de J. Tiersot; la II Suite Peer Gynt, de E. Grieg; La foret enchantée, de V. d'Indy; Trois pieces d'orchestre i La nuite chantante, de B. Crocé-Spinelli; la Sèptima Simfonia i l'Obertura de Fidelio, de Beethoven; la Simfonia Incompleta, de A. Borodin; una simfonia de J. Brahms; La Mer, de P. Gilson; fragments de Romeo e Juliette i La dannation de Faust, l'obertura de Carnaval Romain, L'enfance de Crist i Harold en Italie, de H. Berlioz; , fragments del Crepúscle dels Déus i l'obertura dels Mestres Cantors, de R. Wagner; l'obertura de El hombre de la piel de Oso, de S. Wagner; la Sonata núm. 18 i el Concert en do menor de Beethoven; el Quart Concert en do major i el Cinquè concert per a piano i orquestra, de C. Saint-Saëns; el Concert per a piano i orquestra de E. Grieg; el Gran duo a dos pianos de C. Saint-Saëns; i el Concert per a piano i orquestra de R. Schumann
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, directors B. Crocé-Spinelli, Camille Saint-Saëns, J. Lamote de Grignon
Llengua castellà
Gènere Concert
Descriptors Concerts  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Les Béatitudes ;  Manfred ;  La jeunesse d'HerculeSeptet, piano, trompeta, violins (2), viola, violoncel, contrabaix, op. 65, mi bemoll majorLénore ;  Pelléas et Mélisande (Fauré) ;  Fantaisie en Ré Majeur L'Ouragan
   


Ocho grandes conciertos sinfónicos
Beidler, Franz
Ocho grandes conciertos sinfónicos Fauré, Gabriel
Casals, Pau
Beethoven, Ludwig van
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Wagner, Richard
Albéniz i Pascual, Isaac
Manén, Joan
Morera i Viura, Enric
Röntgen, Julius Engelbert
Liszt, Franz
D'Albert, Eugen
Moór, Emanuel
Huré, Jean
Suggia, Guilhermina Augusta Xavier de Medin
Long de Marliave, Marguerite
Societat del Gran Teatre del Liceu
Schola Orpheonica
Asociación Musical de Barcelona
Orfeó Barcelonès
Data -/ -/ 1909
Descripció 4 p.
Temporada Temporada de Cuaresma 1909
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Concerts celebrats en motiu de les festes del 2n centenari de l'Associació Musical de Barcelona, dirigida per Lamote de Grignon
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, directors Franz Beidler, Gabriel Fauré, Pau Casals
Nota Es van interpretar les següents peces: Requiem de Fauré; Novena simfonia de Beethoven; Calígula, de Fauré; L'Obertura d'El Príncep Ígor, de A. Borodin; Set Lieders i un Quintet, de Fauré; Concert per a violí i orquestra d'E. D'Albert; Simfonia, d'E. Moór; Joventut, de J. Manén; Poema simfònic, d'E. Morera; Balada, de J. Röntgen; Rapsòdia Rumana, de G. Enesco; Suite d'orquestra Ibèria, d'I. Albéniz; Preludi, de J. Huré; el Preludi de Parsifal, Siegfied-Idyll i Els Mestres Cantaires, de R. Wagner; Concert per a dos violins i orquestra, d'E. Moór; i la Balada per a dos pianos i orquestra de G. Fauré
Llengua castellà
Gènere Concert
Descriptors Concerts  ;  Programes de mà  ;  Esdeveniments especials
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Requiem en Re menor, op. 48 (Fauré) ;  Simfonies, núm. 9, op. 125, re menor ;  Knyaz' Igor'Concerts, violoncel, orquestra, op. 20, do majorPrélude symphonique (Huré) ;  Parsifal ;  Siegfried-Idyll Die Meistersinger von Nürnberg
   


Recital del célebre violoncellista francés André Navarra
Schubert, Franz
Recital del célebre violoncellista francés André Navarra Fauré, Gabriel
Dvorák, Antonín
Paganini, Niccolò
Hellendaal, Pieter
Caix d'Hervelois, Louis de
Annovazzi, Napoleone
Navarra, André
Vallribera i Moliné, Pere
Societat del Gran Teatre del Liceu
Data -/ -/ 1952
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de cuaresma 1952
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota José F. Arquer 
Nota Programa del recital del violoncelista André Navarra acompanyat del pianista Pere Vallribera i Moliné, amb el següent repertori: Sonatina de Pieter Hellendaal; Suite en Re de Louis de Caix d'Hervelois; Sonata Arpeggione de Franz Schubert; Elegie i Papillon de Gabriel Fauré; Rondó d'Antonín Dvorák; Variacions sobre un tema de Rossini de Niccolò Paganini
Nota Direcció Artística Napoleone Annovazzi
Llengua castellà
Gènere Recital
Descriptors Programes de mà  
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Sonatina
   


Recital Victoria de los Ángeles i Manuel García Morante
Victòria dels Àngels
Recital Victoria de los Ángeles i Manuel García Morante García Morante, Manuel
Castel, José
Misón, Luís
Plà, Manuel
Galván, Ventura
Laserna, Blas de
Schubert, Franz
Fauré, Gabriel
Mompou i Dencausse, Frederic
Toldrà i Soler, Eduard
Albéniz i Pascual, Isaac
Granados y Campiña, Enric
Montsalvatge, Xavier
Pedrell i Sabaté, Felip
Vives i Roig, Amadeu
Societat del Gran Teatre del Liceu
Data 1991
Descripció 1 volum
Temporada Temporada 1991-1992
Nota Programa de mà del recital dut a terme per Victòria dels Àngels i Manuel García Morante el 24 de juliol del 1992. El concert estava dividit en 2 parts. En la primera part es van interpretar: Canción de la gitana habilidosa (La gitanilla en el Coliseo), de José Castel ; Seguidilla dolorosa (Una mesonera y un arriero), de Luis Misón ; Seguidillas religiosas (Auto Sacramental La lepra de Constantino), de Manuel Plà ; Seguidillas del oficial cortejante (Vagabundo y ciegos fingidos), de Ventura Galván ; El Trípili (Tirana), de Blas de Laserna ; An Sylvia (Els dos cavallers de Verona, Shakespeare), de Schubert ; Wiegenlied (Claudius) ; Die Forelle (Schubart) ; Romanze (Die bäusliche Krieg) ; Mignon: Nur wer die Sehnsucht kennt (goethe) ; Erlkönig (Goethe).
Nota En la segona part es va interpretar: Clair de lune (Verlaine), de Fauré ; Mandoline (Verlaine), de Fauré ; Tristesse (Gautier), de Fauré ; Cantar del alma (San Juan de la Cruz), de Mompou ; La dama d'Aragó (tradicional catalana) ; Romança de Santa Llúcia (Sagarra), de Toldrà ; Morirò! (Marquesa de Bolaños), d'Albéniz ; La Maja de Goya (Periquet), de Granados ; Punto de habanera (Néstor Luján), de Montsalvatge ; Seguidillas gitanas (Cançons arabesques), de Pedrell ; El retrato de Isabela (Cançons epigramàtiques), de Vives
Llengua català
Gènere Recital
Descriptors Programes de mà  ;  Recital 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Canciones arabescas ;  Canciones epigramáticas ;  Cantar del almaRomanç de Santa Llúcia
   


Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet
Fauré, Gabriel
Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet Arquer, José F.
Adam, Adolphe
Gordon, Gavin
Sullivan, Arthur
Toye, Geoffrey
Mompou i Dencausse, Frederic
Liszt, Franz
Arnold, Malcolm
Txaikovski, Piotr Ilitx
Delibes, Léo
Walton, William
Auber, Daniel François Esprit
Stravinsky, Igor
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Royal Ballet
Data -/ -/ 1957
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera de 1957
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
Nota Presentació de la temporada de ballet de la primavera del 1957, a càrrec de la companyia Sadler's Wells Theatre Ballet (Royal Ballet), amb el següent repertori: La féte etrange de G. Fauré ; Giselle d'A. Adam ; The Rake's Progress de G. Gordon ; El lago de los cisnes de P.I. Txaikovski ; Pineapple Poll d'A. Sullivan ; Blood Wedding ; The Haunted Ballroom de G. Toye ; House of Birds de F. Mompou ; Apparitions de F. Listz ; Beauty and the Beast ; Danses Concertantes d'I. Stravinsky ; El pájaro azul de P.I. Txaikovski ; Solitaire de M. Arnold ; Las Sílfides; Les patineurs; El cisne negro; Façade de W. Walton ; Coppelia de L. Delibes ; Les rendez-vous de D. Auber
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents La fête étrange ;  Giselle ;  The Rake's Progress (ballet)Pineapple PollThe Haunted Ballroom ;  House of birds ;  Apparitions Solitaire (ballet)
   


 

pàgina següent pàgina final