Universitat Autònoma de Barcelona   Español  |  English

   
  Noms propis:
  Títol:
  Paraula clau:

  Col·lecció:
  Gènere:
  Any:
 
 
 
 

Cerca a tota la documentació

Registres: 10   Has buscat > Noms propis: Beriosoff, Nicholas

tornar a la pàgina anteriorTornar 

Mostrant 1 a 10 de 10

Ordenar per :   Títol   |   Autor  |  Data data descendent  data ascendent  

 

Gran Ballet del Marqués de Cuevas
Girard, André
Gran Ballet del Marqués de Cuevas Cloëz, Gustave
Arquer, José F.
Taras, John
Beriosoff, Nicholas
Txaikovski, Piotr Ilitx
Petipa, Marius
Serrette, François
Skibine, George
Pugni, Cesare
Dolin, Anton
Khatxaturian, Aram
Chopin, Frédéric
Fokine, Michel
Minkus, Ludwig
Balanchine, George
Damase, Jean-Michel
Goubé, Paul
Strauss, Johann
Massine, Léonide
Societat del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Data 1956
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1956
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors André Girard i Gustave Cloez
Nota Programa de mà de presentació de la Compañía del Marqués de Cuevas que inclou el repertori i el programa de les primeres funcions, on es van representar les següents obres: La princesa Aurora, amb música de Txaikovski i coreografia inspirada en la de M. Petipa ; l'estrena de Idilio, amb música de François Serrette i coreografia de George Skibine ; Paso a cuatro, amb música de Cesare Pugni i coreografia d'Anton Dolin ; l'estrena de El Prisionero del Caucaso, amb música de Aram Khachaturian i coreografia de George Skibine ; Las Sílfides, amb música de Frédéric Chopin i coreografia de Michel Fokine ; Paso a tres, amb música de Ludwig Minkus i coreografia de George Balanchine ; l'estrena de El Príncipe del desierto, amb música de Jean-Michel Damase i coreogafia de Paul Goubé ; El bello Danubio, amb música de Johann Strauss i coreografia de Leónide Massine
Nota Mestres de ballet: John Taras i Nicholas Beriosoff
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Idilio ;  Pas de quatre ;  Beau DanubeLes SylphidesPas de trois ;  El Príncipe del desierto ;  El Prisionero del Cáucaso
   


Suite Romantique ; Les Forains ; Esmeralda ; La muerte del cisne ; Soirée Musicale ; Don Quijote ; Noir et Blanc
Chopin, Frédéric
Suite Romantique ; Les Forains ; Esmeralda ; La muerte del cisne ; Soirée Musicale ; Don Quijote ; Noir et Blanc Sauguet, Henri
Pugni, Cesare
Saint-Saëns, Camille
Rossini, Gioachino
Minkus, Ludwig
Lalo, Édouard
Damase, Jean-Michel
Aveline, Albert
Kochno, Boris
Foye, Christian
Beriosoff, Nicholas
Chauvire, Yvette
Britten, Benjamin
Taras, John
Petipa, Marius
Lifar, Serge
Damase, Jean-Michel
Societat del Gran Teatre del Liceu
Grand Ballet Classique de France
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Pamias, Juan A.
Data 1967
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1967
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: Juan A. Pamias 
Nota Direcció: Jean Michel Damase
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents La Esmeralda ;  Carnaval des animaux. Cygne ;  Soirée musicale Don QuijoteSuite en blanc ;  Les Forains
   


Gran Ballet del Marqués de Cuevas
Lichine, David
Gran Ballet del Marqués de Cuevas Schubert, Franz
Cloëz, Gustave
Auber, Daniel François Esprit
Debussy, Claude
Skibine, George
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Fokine Michel
Serra i Corominas, Joaquim
Gsovski, Victor
Ricarda, Ana
Beriosoff, Nicholas
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Data 6/ 5/ 1956
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1956
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director André Girard
Nota Programa de mà del repertori del ballet del Marqués de Cuevas que es va dur a terme el 6 de maig del 1956 i on es van representar les següents obres: El molino encantado, amb música de Franz Schubert orquestrada per Gustave Cloez i amb coreografia de David Lichine ; Doña Inés de Castro, amb música de Joaquím Serra i coreografia d'Ana Ricarda ; Gran Paso a dos Clásico, amb música de Daniel François Esprit Auber i coreografia de Víctor Gsovsky ; el Ángel Gris, amb música de Claude Debussy, orquestrada per Gustave Cloez i coreografia de George Skibine ; el Príncep Ígor, amb música d'Aleksander Porfirievitx Borodin i coreografia de Michel Fokine arreglada per Nicholas Beriosoff
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Le Moulin enchanté ;  Doña Inés de Castro ;  Grand pas classiquePrince IgorAnge gris
   


London's Festival Ballet
Braunsweg, Julian
London's Festival Ballet Dolin, Anton
Corbett, Geoffrey
Grieg, Edvard
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Minkus, Ludwig
Horovitz, Joseph
Fokine Michel
Charnley, Michael
Dolin, Anton
Beriosoff, Nicholas
Charnley, Michael
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Data 1954
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Programa del London's Festival Ballet del 8 de maig del 1954 que inclou: Concert en la menor per a piano i orquesta, opus 16 d'Edward Grieg; Alicia en el país de las maravillas, ballet en dues parts i set quadres adaptat per Michael Charnley i Charles Gray; Don Quijote, pas a dos amb música de Ludwig Minkus i coreografia d'Anton Dolin; El príncipe Igor, un conjunt de dances a partir de l'òpera d'Alexander Borodin amb coreografia de Mikhaïl Fokín
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Alice in Wonderland ;  Knyaz' Igor' ;  Don Quijote
   


London's Festival Ballet
Braunsweg, Julian
London's Festival Ballet Dolin, Anton
Corbett, Geoffrey
Weber, Carl Maria von
Pugni, Cesare
Horovitz, Joseph
Charnley, Michael
Beriosoff, Nicholas
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Data 1954
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Programa del 15 de maig del 1954 que inclou el repertori següent: Alicia en el país de las maravillas, ballet en dos actes i set quadres adaptat i coreografiat per Michael Charnley a partir del conte original de Lewis Carroll; El espectro de la rosa, ballet en un acte amb música de Carl Maria von Weber i coreografia de Nadechey; Esmeralda, acte segon del ballet inspirat en la novel·la de Victor Hugo Notre Dame de Paris, amb música de Cesare Pugni i coreografia de Nicholas Beriosoff
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents La Esmeralda ;  El Espectro de la rosa ;  Alice in Wonderland
   


London's Festival Ballet
Vivaldi, Antonio
London's Festival Ballet Chopin, Frédéric
Minkus, Ludwig
Pugni, Cesare
Fokine Michel
Lichine, David
Oboukoff, Anatole
Beriosoff, Nicholas
Corbett, Geoffrey
Societat del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Data 1953 - 1954
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Las Silfides, música de Chopin i coreografía de Michel Fokine; Concerto Grosso, música de Vivaldi i coreografía de David Lichine; Don Quijote, música de Minkus i coreografía de Oboukhoff; Esmeralda , música de Cesare Pugni i coreografía de Nicholas Beriosoff.
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Las Sílfides ;  Don Quijote ;  La Esmeralda
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Arnold, Malcolm
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Suriñach, Carlos
Barber, Samuel
Pugni, Cesare
Creston, Paul
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Macdonald, Brian
Skibine, George
Beriosoff, Nicholas
Wagner, Richard
Smuin, Michael
Societat del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Data 22/ 5/ 1966
Descripció 1 volum
Temporada Temporada primavera 1966
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota -
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Nota Programa de mà de la representació duta a terme pel Harkness Ballet el 22 de maig del 1966 i on es van representar les següents obres: Suite escocesa, amb música de Malcolm Arnold i coreografia de Michael Smuin ; Venta quemada, amb música de Carlos Suriñach i coreografia de George Skibine ; Juventud, amb música de Samuel Barber i coreografia de Richard Wagner ; Esmeralda, amb música de Césare Pugni i coreografia de Nicholas Beriosoff ; Tiempo inmemorial, amb música de Paul Creston i coreografia de Brian Macdonald
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Venta quemada ;  Time out of mind ;  Highland fairLa esmeraldaYouth
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Hoiby, Lee
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Chávez, Carlos
Pugni, Cesare
Suriñach, Carlos
Couperin, François
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Skibine, George
Smith, Felix
Fokine, Leon
Macdonald, Brian
Beriosoff, Nicholas
Damase, Jean-Michel
Wagner, Richard
Saddler, Donald
Rhodes, Lawrence
Rabovsky, Istan
Kovach, Nora
Labis, Attilio
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
London's Festival Ballet
Pamias, Juan A.
Data 1966
Descripció 1 volum
Temporada Temporada primavera 1966
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota Corazones, prados y banderas de Lee Hoiby ; Canto indio de Carlos Chávez ; Esmeralda de Pugni ; Venta quemada de Carlos Suriñach ; Sarabande de François Couperin
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Hearts, Meadows and Flags ;  Canto indio ;  La esmeraldaVenta quemadaSarabande
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Hoiby, Lee
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Suriñach, Carlos
Pugni, Cesare
Richter, Marga
Ballard, Louis W.
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Skibine, George
Beriosoff, Nicholas
Hodes, Stuart
Saddler, Donald
Smith, Felix
Fokine, Leon
Wagner, Richard
Rhodes, Lawrence
Rabovsky, Istan
Kovach, Nora
Labis, Attilio
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
London's Festival Ballet
Pamias, Juan A.
Data 20/ 5/ 1966
Descripció 1 volum
Temporada Temporada primavera 1966
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota Corazones, prados y banderas de Lee Hoiby ; Venta quemada de Carlos Suriñach ; Esmeralda de Pugni ; El abismo de Marga Richter ; Koshare de Louis Ballard
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Hearts, Meadows and Flags ;  Venta quemada ;  La esmeraldaAbyssKoshare
   


Baile de cadetes ; Preludios ; Esmeralda ; Bourrée fantástica
Braunsweg, Julian
Baile de cadetes ; Preludios ; Esmeralda ; Bourrée fantástica Lichine, David
Bach, Johann Sebastian
Pugni, Cesare
Chabrier, Emmanuel
Bowmann, Aubrey
Reid, William
Strauss, Johann
Dickson, Charles
Dorati, Antal
Charrat, Janine
Beriosoff, Nicholas
Balanchine, George
Gilpin, John
Ward, Eileen
Societat del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Pamias, Juan A.
Data 1962
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1962
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: Juan A. Pamias 
Nota Direcció: Aubrey Bowmann i William Reid
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Graduation Ball ;  La Esmeralda ;  Bourrée fantasquePreludis (Bach)