Universitat Autònoma de Barcelona   Català  |  Español 

   
  Proper names:
  Title:
  Keywords:
  Collection:
  Genre:
  Year:
 
 
 
 

Search all the collection

Records: 53   Search > Name: Pugni, Cesare

volver a la página anteriorReturn 

Record 1 to 10 from 53

Order by :   Title  |   Author  |  Date fecha descendente  fecha ascendente  

Next page Last page


London's Festival Ballet
London's Festival Ballet Chopin, Frédéric
Pugni, Cesare
Dolin, Anton
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Fokine Michel
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Date 1959
Description 1 volum
Series Temporada de primavera 1959
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors Geoffrey Corbett i Aubrey Bowman
Note Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1959 amb el següent repertori: Visión de Chopin, amb música de Fréderic Chopin i coreografia de David Lichine; Paso a cuatro, de Cesare Pugni amb coreografia d'Anton Dolin; Variations for four, d'Anton Dolin; Esmeralda, de Cesare Pugni; El príncipe Igor, d'Aleksandr Borodin amb coreografia de Mikhail Fokín
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Collection Programs
Work details Paso a cuatro ;  Esmeralda ;  Knyaz' Igor'
   
   


London's Festival Ballet
London's Festival Ballet Txaikovski, Piotr Ilitx
Petipa, Marius
Lichine, David
Dolin, Anton
Drigo, Riccardo
Pugni, Cesare
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Date 1959
Description 1 volum
Series Temporada de primavera 1959
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors Geoffrey Corbett i Aubrey Bowman
Note Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1959 amb el següent repertori: Cascanueces, de Piotr Ilitx Txaikovski amb coreografia de David Lichine reproduïda per Anton Dolin; Arlequinada, de Riccardo Drigo amb coreografia de Dolin; Paso a Cuatro, de Cesare Pugni amb coreografia de Dolin; Variations for four, amb idea i coreografia d'Anton Dolin; Napoli, de Harald Lander
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Collection Programs
Work details Cascanueces ;  Arlequinada ;  Paso a cuatro
   
   


London's Festival Ballet
London's Festival Ballet Minkus, Ludwig
Dolin, Anton
Pugni, Cesare
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Fokine Michel
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Date 1959
Description 1 volum
Series Temporada de primavera 1959
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors Geoffrey Corbett i Aubrey Bowman
Note Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1959 amb el següent repertori: Napoli, ballet en un acte de Harald Lander; Don Quijote, pas a dos de Ludwig Minkus amb coreografia d'Anton Dolin; Esmeralda, de Cesare Pugni; Octeto, ballet sobre música popular sudamericana orquestrada per a ballet per Arthur Wilkinson; El príncipe Igor, amb música d'Aleksandr Borodin i coreografia de Mikhail Fokin
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Collection Programs
Work details Napoli ;  Don Quijote ;  EsmeraldaKnyaz' Igor'
   
   


Grandes espectáculos coreográficos
Grandes espectáculos coreográficos Alonso, Alberto
Gautier, Théophile
Adam, Adolphe
Fokine, Michel
Chopin, Frédéric
Pugni, Cesare
Méndez, Alberto
Egües, E.
Minkus, Ludwig
Txaikovski, Piotr Ilitx
Ivanoff, Leo
Urbay, José Ramón
Egües, Rembert
Guerrero, Francisco
Alonso, Alicia
Societat del Gran Teatre del Liceu
Espacios Escénicos S.A.
Ballet Nacional de Cuba
Date 1979
Description 1 tríptic
Note Orquestra no especificada, dirigida per J. Urbay i R. Egües
Note Programa de ballet de sis actuacions del Ballet Nacional de Cuba, dirigit per Alícia Alonso. Van interpretar “Giselle” amb coreografia d’A. Alonso i música d’A. Adam, “Las Silfides” amb coreografia de M. Fokine i música de F. Chopin, “Gran paso a cuatro” amb coreografia d’A. Alonso i música de C. Pugni, “Muñecos” amb coreografia de A. Méndez i música de R. Egües, “Don Quijote” amb coreografia d’A. Alonso i música de L. Minkus, “El río y el bosque” amb coreografia d’A. Méndez i música de F. Guerrero i fragments d’”El llac dels cignes” amb coreografia de L. Ivanoff i música de P. I. Txaikovski. Entre els coreògrafs també hi havia A. Alonso, i l’orquestra va ser dirigida per J. R. Urbay i R. Egües
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà  ;  Esdeveniments especials
Collection Programs
Work details Les Sylphides ;  Muñecos ;  Don Quijote El río y el bosque
   
   


Función de Gala en honor de S. E. el Jefe de Estado Generalísimo Franco
Función de Gala en honor de S. E. el Jefe de Estado Generalísimo Franco Lalo, Édouard
Pugni, Cesare
Auber, Daniel François Esprit
Strauss, Johann
Chauvire, Yvette
Algaroff, Youly
Cadzow, Joan
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Het Nationale Ballet
Date 1960
Description 1 dossier
Note Conté una comunicació als socis per tal de cedir seients per les autoritats convidades, un resum de com va anar la funció i dels protocols de seguretat i ornamentació que es van utilitzar, i el programa de la funció, on es van interpretar les següents obres: Suite en blanc, d'Èdouard Lalo ; Paso a cuatro, de Césare Pugni ; Gran paso a dos clásico, d'Auber ; i Baile de cadetes, de Johann Strauss. Es va comptar amb la col·laboració del Het National Ballet, dels ballarins Yvette Chauvire, Youly Algaroff i Joan Cadzow i de l'Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Language Spanish
Descriptors Concerts  ;  Ballet  ;  Esdeveniments especials
Collection Administration
Work details Suite en blanc ;  Gran paso a cuatro ;  Grand pas classiqueGraduation Ball
   
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Arnold, Malcolm
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Suriñach, Carlos
Barber, Samuel
Pugni, Cesare
Creston, Paul
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Macdonald, Brian
Skibine, George
Beriosoff, Nicholas
Wagner, Richard
Smuin, Michael
Societat del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Date 1966
Description 1 volum
Series Temporada primavera 1966
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note -
Note Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Note Programa de mà de la representació duta a terme pel Harkness Ballet el 22 de maig del 1966 i on es van representar les següents obres: Suite escocesa, amb música de Malcolm Arnold i coreografia de Michael Smuin ; Venta quemada, amb música de Carlos Suriñach i coreografia de George Skibine ; Juventud, amb música de Samuel Barber i coreografia de Richard Wagner ; Esmeralda, amb música de Césare Pugni i coreografia de Nicholas Beriosoff ; Tiempo inmemorial, amb música de Paul Creston i coreografia de Brian Macdonald
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Collection Programs
Work details Venta quemada ;  Time out of mind ;  Highland fairLa esmeraldaYouth
   
   


London's Ballet Festival
Assafiev, Boris
London's Ballet Festival Delius, Frederick
Txaikovski, Piotr Ilitx
Pugni, Cesare
Gould, Morton
Pamias, Juan A.
Elliott, Donald
Helsted, Edvard
Paulli, Holger Simon
Societat del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Date 1964
Description 1 volum
Series Temporada primavera 1964
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Napoli de Helsted i Paulli ; La llama de Paris d'Assafiev ; Wedding Song de Delius ; Adagio de la Rosa de Txaikovski ; Esmeralda de Pugni ; Symphonette de Gould
Note Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Collection Programs
Work details Napoli ;  A Village Romeo and JulietSpyashchaya krasavitsaLa Esmeralda ;  Latin American Symphonette
   
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Ballard, Louis W.
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Txaikovski, Piotr Ilitx
Richter, Marga
Pugni, Cesare
Saint-Saëns, Camille
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Pamias, Juan A.
Societat del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Date 1966
Description 1 volum
Series Temporada primavera 1966
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Koshare de Louis Ballard ; Pas d'action de Txaikovski ; El abismo de Marga Richter ; Esmeralda : paso a dos de Pugni ; Concierto de Saint-Saëns
Note Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Collection Programs
Work details Koshare ;  Spyashchaya krasavitsa ;  AbyssLa esmeralda
   
   


El güije ; Paso a dos clásico ; Gran paso a cuatro ; Carmen
Blanco, Juan
El güije ; Paso a dos clásico ; Gran paso a cuatro ; Carmen Alonso, Alberto
Auber, Daniel François Esprit
Pugni, Cesare
Alonso, Alicia
Bizet, Georges
Urbay, José Ramón
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Ballet Nacional de Cuba
Date 1969
Description 1 volum
Series Temporada de primavera 1969
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa: Juan A. Pamias
Note Direcció: José R. Urbay
Note El güije / música de Juan Blanco ; Paso a dos clásico / música de Daniel Auber ; Gran paso a cuatro / música de Cesare Pugni ; Carmen / música de Bizet
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Collection Programs
Work details Grand pas classique ;  Pas de quatre ;  Carmen (Ballet)El Güije
   
   


Extraordinarias actuaciones de la Compañía coreográfica británica London's Festival Ballet
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Extraordinarias actuaciones de la Compañía coreográfica británica London's Festival Ballet Lifar, Serge
Adam, Adolphe
Txaikovski, Piotr Ilitx
Minkus, Ludwig
Weber, Carl Maria von
Debussy, Claude
Pugni, Cesare
Chopin, Frédéric
Societat del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Date 1959
Description 1 volum
Series Temporada de primavera 1959
Abstract De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Note Empresa Juan A. Pamias
Note Programa de tres funcions extraordinàries de la companyia London's Festival Ballet que inclouen el repertori següent: Giselle (acte segon); El lago de los Cisnes (acte segon); Études; Las Sílfides; Don Quijote; Octeto; Esmeralda (pas a dos); El príncipe Igor; Ballets Russos; El espectro de la Rosa; amb la col·laboració especial del ballarí i coreògraf Serge Lifar que interpreta la seva pròpia creació, l'Après-midi d'un faune
Language Spanish
Genre Ballet
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Collection Programs
Work details Giselle ;  Lebedínoye óziero (El Llac dels cignes) ;  Don QuijoteKnyaz' Igor'El Espectro de la rosa ;  Prélude à l'après-midi d'un faune ;  La Esmeralda Les Sylphides
   
   


 

Next page Last page