Universitat Autònoma de Barcelona   Català |  English

   
  Nombres propios:
  Título:
  Palabra clave:
  Colección:
  Género:
  Año:
 
 
 
 

Búsqueda en toda la documentación

Has buscado > Nombres propios:  Fokine, Michel

Registros: 18

volver a la página anteriorVolver 

Mostrando 1 a 10 de 18

Ordenar por :   Título  |   Autor  |  Fecha fecha descendente  fecha ascendente  

página siguiente página final

Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Stravinsky, Igor
Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Balakirev, Mili Alekséievitx
Schumann, Robert
Ansermet, Ernest
Diàguilev, Serguei Pàvlovitx
Fokine, Michel
Bakst, Léon
Liádov, Anatoli
Glazunov, Aleksandr Konstantinovich
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes
Fecha: 1917
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1917
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Director: Ernest Ansermet
Nota Programa de mà de la representació duta a terme el 7 de novembre del 1917 pels Ballets Russos de Diaghilev i on es van representar les següents obres: El pájaro de fuego, amb música d'Ígor Stravinsky i coreografia de Michel Fokine ; Thamar, ballet de León Bakst amb música de M. A. Balakirev i coreografia de Michel Fokine ; Carnaval, amb música de Robert Schumann, orquestrada per Rimsky-Korsakov, Glazunov, Liadov i Txerepnin, i amb coreografia de Michel Fokine
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Thamar ;  Carnaval ;  Zhar-ptitsa
   
   


Ballets
Chopin, Frédéric
Ballets Gounod, Charles
Prokofiev, Sergei
Assafiev, Boris
Xostakóvitx, Dmitri Dmítrievitx
Helsted, Edvard
Minkus, Ludwig
Shirokov, Viktor
Fedotov, Viktor
Fokine, Michel
Lavrovskii, Leonid Mikhailovich
Vainonen, Vasily Ivanovich
Bournonville, August
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Petipa, Marius
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Leningradski gosudàrstvenni akademítxeski teàtr òperi i baleta ímeni S.M. Kírova
Fecha: 1972
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1972
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa: Juan A. Pamias 
Nota Directors, Viktor Shirokov i Viktor Fiedotov
Nota Programa de mà de la representació duta a terme el 19 d'abril del 1972 per la Companyia del Ballet del Teatre Kirov de Leningrad i on es van representar les següents obres: Chopiniana, amb música de Frédéric Chopin i coreografia de Michel Fokine ; La noche de Valpurguis, amb música de Charles Gounod i coreografia de Leonid Lavrovskii ; La niña de nieve, amb música de S. Prokofiev i coreografia de Leonid Iakobson ; La llama de París, amb música de Boris Assafiev i coreografia de Vassili Vainonen ; Vals, amb música de Dmitri Xostakóvitx ; Festival de las flores en Genzano, amb música d'Edvard Helsted i coreografia d'Auguste Bournonville ; El príncep Ígor, amb música d'Aleksander Borodin i coreografia de Michel Fokine ; Paquita, amb música de Ludwig Minkus i coreografia de Marius Petipa
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Plamya Parizha (Las llamas de París) ;  Prince Igor ;  Walpurgis NightLes SylphidesBlomsterfesten i Genzano
   
   


Compañía de bailes rusos dirigida por Serge Diaghilev
Balakirev, Mili Alekséievitx
Compañía de bailes rusos dirigida por Serge Diaghilev Liádov, Anatoli
Schumann, Robert
Rimskij-Korsakov, Nicolaj
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Diàguilev, Serguei Pàvlovitx
Nijinska, Bronislava
Massine, Leonide
Fokine, Michel
Glazunov, Aleksandr Konstantinovich
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes
Fecha: 1924
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera de 1924
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Thamar, de Balakirew ; Cuentos rusos, de A. Liadow ; Carnaval, de Schumann, instrumentada per Rimsky-Korsakow ; Danzas polonesas del Príncipe Ígor, Borodine
Nota Programa de mà de la representació duta a terme pels Ballets Russos de Sergei Diaghilev el 23 d'abril del 1924 i on es van representar les següents obres: Thamar, amb música de M. A. Balakirev i coreografia de Michel Fokine ; Contes russos, amb música d'A. Liádov i coreografia de Leónide Massine ; Carnaval, amb música de Robert Schumann, arreglada per Rimskij-Korsakov, Glazunov, Liadov i Txerepnin i coreografia de Michel Fokine ; Danses polovtsienes del Príncep Igor, d'A. Borodin i amb coreografia de Bronislava Nijinska i Michel Fokine
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Thamar ;  Carnaval ;  Contes russesPrince Igor
   
   


De Basil's Ballets Russos de Montecarlo
D'Erlanger, Frédéric
De Basil's Ballets Russos de Montecarlo Brahms, Johannes
Weber, Carl Maria von
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Mestres Calvet, Juan
Nijinska, Bronislava
Massine, Léonide
Fokine, Michel
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes de Montecarlo
Fecha: 1936
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1936
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Direcció artística Empresa Joan Mestres Calvet 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu dirigida per Antal Dorati i Efrem Kurtz
Nota Programa de mà de la representació duta a terme pel De Basil's Ballets Russos el 30 de maig del 1936 i on es van representar les següents obres: Les Cent Besades, amb música de Frédéric d'Erlanger i coreografia de Bronislava Nijinska ; Coreartium, amb música de Johannes Brahms i coreografia de Leónide Massine ; L'espectre de la rosa, amb música de Carl Maria von Weber i coreografia de Michel Fokine ; El Príncep Ígor, amb música d'Aleksander Borodin i coreografia de Michel Fokine
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Les Cent baisers ;  Choreartium ;  Le Spectre de la rosePrince Igor
   
   


Despedida de Ivette Chauvir ; Gran paso a dos clásico ; Doña Inés de Castro ; La muerte del cisne ; Piège de lumière
Chauvire, Yvette
Despedida de Ivette Chauvir ; Gran paso a dos clásico ; Doña Inés de Castro ; La muerte del cisne ; Piège de lumière Dollar, William
Chopin, Frédéric
Ricarda, Ana
Fokine, Michel
Saint-Saëns, Camille
Damase, Jean-Michel
Auber, Daniel François Esprit
Serra i Corominas, Joaquim
Gsovski, Victor
Taras, John
Doussard, Jean
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1958
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1958
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Jean Doussard
Nota Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1958 amb el següent repertori: Constantia, ballet clàssic de William Dollar amb música de Fréderic Chopin; Gran paso a dos clásico, amb música de Daniel François Esprit Auber; Doña Inés de Castro, d'Ana Ricarda amb música de Joaquín Serra; La muerte del cisne, amb música de Saint-Saëns i coreografia d'Yvette Chauviré a partir de la original de Mikhail Fokín; Piege de Lumière, de Philippe Hériat amb música de Jean-Michel Damase
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Doña Inés de Castro ;  Piège de Lumière ;  Grand pas classiqueConstantia
   
   


Festival del Ballet Europeo con la participación de las importantes compañías Antonio Ballet Español y Ballet Nacional Holandés con eminentes artistas invitados
Pamias, Juan A.
Festival del Ballet Europeo con la participación de las importantes compañías Antonio Ballet Español y Ballet Nacional Holandés con eminentes artistas invitados Txaikovski, Piotr Ilitx
Strauss, Johann
Stravinsky, Igor
Gaskell, Sonia
Shook, Karel
Kerjes, Anton
Presser, André
Fokine, Michel
Balanchine, George
Ivanoff, Leo
Lichine, David
Cadzow, Joan
Stokkermans, Joop
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Nationale Ballet (Països Baixos)
Antonio Ballet Español
Pamias, Juan A.
Fecha: 1960
Descripción 1 volum
Temporada Temporada primavera 1960
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota El Pájaro de Fuego de Stravinsky, Serenade de Txaikovski, El Cisne Negro de Txaikovski, Baile de Cadetes de Johann Strauss
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per André Presser
Nota Directora general : Sonia Gaskell
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Zhar-ptitsa ;  Serenade ;  Lebedínoye óziero (El Llac dels cignes)Graduation Ball
   
   


Funció de Gala en homenatge als artistes de la Companyia De Basil's Ballets Russos de Montecarlo
Txaikovski, Piotr Ilitx
Funció de Gala en homenatge als artistes de la Companyia De Basil's Ballets Russos de Montecarlo Balakirev, Mili Alekséievitx
Weber, Carl Maria von
Dargomijsky, Aleksandr
Mestres Calvet, Juan
Nijinska, Bronislava
Fokine, Michel
Massine, Leonide
Dorati, Antal
Kurtz, Efrem
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes de Montecarlo
Fecha: 1936
Descripción 1 volum
Temporada Temporada primavera 1936
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Direcció artística Empresa Joan Mestres Calvet 
Nota Orquestra dirigida per Efrem Kurtz Antal Dorati
Nota Programa de mà de la Funció en homenatge als artistes de la Companyia De Basil's Ballets Russos de Monte Carlo que es va dur a terme el 3 de juny del 1936 i on es van representar les següents obres: Presagis, amb música de P. I. Txaikovski i coreografia de Leónide Massine ; Thamar, amb música de M. A. Balakirev i coreografia de Michel Fokine ; El espectro de la rosa, amb música de C. M. von Weber i coreografia de Michel Fokine ; Dances eslaves i tziganes, de l'òpera Roussalka, amb música d'Aleksandr Dargomijsky i coreografia de Bronislava Nijinska
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Thamar ;  Le Spectre de la rose ;  Danses slaves et tziganesLes Presages
   
   


Gran Ballet de Montecarlo
Annovazzi, Napoleone
Gran Ballet de Montecarlo Cloëz, Gustave
Skibine, George
Taras, John
Audige, Yvonne
Chopin, Frédéric
Nijinska, Bronislava
Canela, Maria
Baron, Maurice
Fokine, Michel
Ricarda, Ana
Dollar, William
Hightower, Rosella
Eglevsky, André
Balanchine, George
Capecchi, Renato
Ivanoff, Leo
Lichine, David
Lifar, Serge
Massine, Leonide
Petipa, Marius
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Arquer, José F.
Fecha: 1949
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1949
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota In Memoriam, Las Silfides i Constantia de Frédéric Chopin
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu dirigida per Gustave Cloëz
Nota Direcció artística Napoleone Annovazzi
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos In memoriam ;  Las Sílfides ;  Constantia
   
   


Grandes espectáculos coreográficos
Grandes espectáculos coreográficos Alonso, Alberto
Gautier, Théophile
Adam, Adolphe
Fokine, Michel
Chopin, Frédéric
Pugni, Cesare
Méndez, Alberto
Egües, E.
Minkus, Ludwig
Txaikovski, Piotr Ilitx
Ivanoff, Leo
Urbay, José Ramón
Egües, Rembert
Guerrero, Francisco
Alonso, Alicia
Societat del Gran Teatre del Liceu
Espacios Escénicos S.A.
Ballet Nacional de Cuba
Fecha: 1979
Descripción 1 tríptic
Nota Orquestra no especificada, dirigida per J. Urbay i R. Egües
Nota Programa de ballet de sis actuacions del Ballet Nacional de Cuba, dirigit per Alícia Alonso. Van interpretar “Giselle” amb coreografia d’A. Alonso i música d’A. Adam, “Las Silfides” amb coreografia de M. Fokine i música de F. Chopin, “Gran paso a cuatro” amb coreografia d’A. Alonso i música de C. Pugni, “Muñecos” amb coreografia de A. Méndez i música de R. Egües, “Don Quijote” amb coreografia d’A. Alonso i música de L. Minkus, “El río y el bosque” amb coreografia d’A. Méndez i música de F. Guerrero i fragments d’”El llac dels cignes” amb coreografia de L. Ivanoff i música de P. I. Txaikovski. Entre els coreògrafs també hi havia A. Alonso, i l’orquestra va ser dirigida per J. R. Urbay i R. Egües
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà  ;  Esdeveniments especials  
Colección Programas de mano
Otros documentos Les Sylphides ;  Muñecos ;  Don Quijote El río y el bosque
   
   


Original Ballet Russe
Annovazzi, Napoleone
Original Ballet Russe Rakhmaninov, Serguei
Strauss, Johann
Ducloux, Walter
De Basil, Wassily
Chopin, Frédéric
Fokine, Michel
Rietti, Vittorio
Lichine, David
Dorati, Antal
Verchinina, Nina
Dokoudovsky, Vladimir
Societat del Gran Teatre del Liceu
Original Ballet Russe
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Arquer, José F.
Fecha: 1948
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1948
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Las Sílfides de Frédéric Chopin; Paganini de Serguei Rakhmaninov; Graduation Ball de Johann Strauss
Nota Director general Wassily de Basil
Nota Direcció artística Napoleone Annovazzi
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Las Sílfides ;  Paganini ;  Graduation Ball
   
   


 

página siguiente página final