Universitat Autònoma de Barcelona   Català |  English

   
  Nombres propios:
  Título:
  Palabra clave:
  Colección:
  Género:
  Año:
 
 
 
 

Búsqueda en toda la documentación

Has buscado > Nombres propios:  Beriosoff, Nicholas

Registros: 6

volver a la página anteriorVolver 

Mostrando 1 a 6 de 6

Ordenar por :   Título  |   Autor  |  Fecha fecha descendente  fecha ascendente  

London's Festival Ballet
Braunsweg, Julian
London's Festival Ballet Dolin, Anton
Corbett, Geoffrey
Grieg, Edvard
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Minkus, Ludwig
Horovitz, Joseph
Fokine Michel
Charnley, Michael
Dolin, Anton
Beriosoff, Nicholas
Charnley, Michael
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Fecha: 1954
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Programa del London's Festival Ballet del 8 de maig del 1954 que inclou: Concert en la menor per a piano i orquesta, opus 16 d'Edward Grieg; Alicia en el país de las maravillas, ballet en dues parts i set quadres adaptat per Michael Charnley i Charles Gray; Don Quijote, pas a dos amb música de Ludwig Minkus i coreografia d'Anton Dolin; El príncipe Igor, un conjunt de dances a partir de l'òpera d'Alexander Borodin amb coreografia de Mikhaïl Fokín
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Alice in Wonderland ;  Knyaz' Igor' ;  Don Quijote
   
   


London's Festival Ballet
Braunsweg, Julian
London's Festival Ballet Dolin, Anton
Corbett, Geoffrey
Weber, Carl Maria von
Pugni, Cesare
Horovitz, Joseph
Charnley, Michael
Beriosoff, Nicholas
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's Festival Ballet
Fecha: 1954
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Programa del 15 de maig del 1954 que inclou el repertori següent: Alicia en el país de las maravillas, ballet en dos actes i set quadres adaptat i coreografiat per Michael Charnley a partir del conte original de Lewis Carroll; El espectro de la rosa, ballet en un acte amb música de Carl Maria von Weber i coreografia de Nadechey; Esmeralda, acte segon del ballet inspirat en la novel·la de Victor Hugo Notre Dame de Paris, amb música de Cesare Pugni i coreografia de Nicholas Beriosoff
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos La Esmeralda ;  El Espectro de la rosa ;  Alice in Wonderland
   
   


London's Festival Ballet
Vivaldi, Antonio
London's Festival Ballet Chopin, Frédéric
Minkus, Ludwig
Pugni, Cesare
Fokine Michel
Lichine, David
Oboukoff, Anatole
Beriosoff, Nicholas
Corbett, Geoffrey
Societat del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1954
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1954
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, director Geoffrey Corbett
Nota Las Silfides, música de Chopin i coreografía de Michel Fokine; Concerto Grosso, música de Vivaldi i coreografía de David Lichine; Don Quijote, música de Minkus i coreografía de Oboukhoff; Esmeralda , música de Cesare Pugni i coreografía de Nicholas Beriosoff.
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Las Sílfides ;  Don Quijote ;  La Esmeralda
   
   


Gran Ballet del Marqués de Cuevas
Girard, André
Gran Ballet del Marqués de Cuevas Cloëz, Gustave
Arquer, José F.
Taras, John
Beriosoff, Nicholas
Txaikovski, Piotr Ilitx
Petipa, Marius
Serrette, François
Skibine, George
Pugni, Cesare
Dolin, Anton
Khatxaturian, Aram
Chopin, Frédéric
Fokine, Michel
Minkus, Ludwig
Balanchine, George
Damase, Jean-Michel
Goubé, Paul
Strauss, Johann
Massine, Léonide
Societat del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1956
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1956
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors André Girard i Gustave Cloez
Nota Programa de mà de presentació de la Compañía del Marqués de Cuevas que inclou el repertori i el programa de les primeres funcions, on es van representar les següents obres: La princesa Aurora, amb música de Txaikovski i coreografia inspirada en la de M. Petipa ; l'estrena de Idilio, amb música de François Serrette i coreografia de George Skibine ; Paso a cuatro, amb música de Cesare Pugni i coreografia d'Anton Dolin ; l'estrena de El Prisionero del Caucaso, amb música de Aram Khachaturian i coreografia de George Skibine ; Las Sílfides, amb música de Frédéric Chopin i coreografia de Michel Fokine ; Paso a tres, amb música de Ludwig Minkus i coreografia de George Balanchine ; l'estrena de El Príncipe del desierto, amb música de Jean-Michel Damase i coreogafia de Paul Goubé ; El bello Danubio, amb música de Johann Strauss i coreografia de Leónide Massine
Nota Mestres de ballet: John Taras i Nicholas Beriosoff
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Programes de mà  ;  Ballet   
Colección Programas de mano
Otros documentos Idilio ;  Pas de quatre ;  Beau DanubeLes SylphidesPas de trois ;  El Príncipe del desierto ;  El Prisionero del Cáucaso
   
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Arnold, Malcolm
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Suriñach, Carlos
Barber, Samuel
Pugni, Cesare
Creston, Paul
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Macdonald, Brian
Skibine, George
Beriosoff, Nicholas
Wagner, Richard
Smuin, Michael
Societat del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1966
Descripción 1 volum
Temporada Temporada primavera 1966
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota -
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Nota Programa de mà de la representació duta a terme pel Harkness Ballet el 22 de maig del 1966 i on es van representar les següents obres: Suite escocesa, amb música de Malcolm Arnold i coreografia de Michael Smuin ; Venta quemada, amb música de Carlos Suriñach i coreografia de George Skibine ; Juventud, amb música de Samuel Barber i coreografia de Richard Wagner ; Esmeralda, amb música de Césare Pugni i coreografia de Nicholas Beriosoff ; Tiempo inmemorial, amb música de Paul Creston i coreografia de Brian Macdonald
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Venta quemada ;  Time out of mind ;  Highland fairLa esmeraldaYouth
   
   


London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York
Hoiby, Lee
London's Festival Ballet y Harkness Ballet de Nueva York Suriñach, Carlos
Pugni, Cesare
Richter, Marga
Ballard, Louis W.
Sipusch, Kresimir
Apostle, Andrew
Skibine, George
Beriosoff, Nicholas
Hodes, Stuart
Saddler, Donald
Smith, Felix
Fokine, Leon
Wagner, Richard
Rhodes, Lawrence
Rabovsky, Istan
Kovach, Nora
Labis, Attilio
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Harkness Ballet
London's Festival Ballet
Pamias, Juan A.
Fecha: 1966
Descripción 1 volum
Temporada Temporada primavera 1966
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota Corazones, prados y banderas de Lee Hoiby ; Venta quemada de Carlos Suriñach ; Esmeralda de Pugni ; El abismo de Marga Richter ; Koshare de Louis Ballard
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per Kresimir Sipusch i Andrew Apostle
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Hearts, Meadows and Flags ;  Venta quemada ;  La esmeraldaAbyssKoshare