Universitat Autònoma de Barcelona   Español  |  English

   
  Noms propis:
  Títol:
  Paraula clau:

  Col·lecció:
  Gènere:
  Any:
 
 
 
 

Cerca a tota la documentació

Registres: 5   Has buscat > Noms propis: Bournonville, August

tornar a la pàgina anteriorTornar 

Mostrant 1 a 5 de 5

Ordenar per :   Títol   |   Autor  |  Data data descendent  data ascendent  

 

Ballets : función de honor de la extraordinaria Compañía Coreográfica del Teatro Académico Kirov de Leningrado con asistencia de los príncipes de España
Txaikovski, Piotr Ilitx
Ballets : función de honor de la extraordinaria Compañía Coreográfica del Teatro Académico Kirov de Leningrado con asistencia de los príncipes de España Delibes, Léo
Minkus, Ludwig
Khatxaturian, Aram
Chopin, Frédéric
Helsted, Edvard
Soloviev-Seddy, V.
Shirokov, Viktor
Fedotov, Viktor
Petipa, Marius
Ivanoff, Leo
Anisimova, Nina
Fokine, Michel
Bournonville, August
Fenster, Boris
Shirokov, Viktor
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Leningradski gosudàrstvenni akademítxeski teàtr òperi i baleta ímeni S.M. Kírova
Pamias, Juan A.
Data 1972
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1972
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: Juan A. Pamias 
Nota El lago de los cisnes / Tchaikowsky ; Coppelia / Delibes ; Don Quijote / Minkus ; Gayaneh / Kachaturian ; Vals núm. 7 / Chopin ; Festival de las flores de Genzano / Helsted ; Taras Bulba / Soloviev-Seddy
Nota Directors, Viktor Shirokov i Viktor Fiedotov
Llengua castellà
Gènere Òpera
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Lebedínoye óziero (El Llac dels cignes) ;  Coppélia ;  Don QuijoteGaiane
   


Gran Ballet del Marqués de Cuevas
Bournonville, August
Gran Ballet del Marqués de Cuevas Schiffman, Byron
Skibine, George
Massine, Leonide
Strauss, Johann
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Data 1956
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1956
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònic del Gran Teatre del Liceu, directors André Girard i Gustave Cloez
Nota Programa de la temporada de ballet de la primavera de 1956 amb el següent repertori: La Sílfide, de Herman Loevensklod i coreografia d'August Bournonville; Annabel Lee, de George Skibine amb música de Byron Schiffman; El bello Danubio, de Léonide Massine amb música de Johann Strauss
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Las Sílfides ;  Annabel Lee ;  An der schönen blauen Donau
   


Gran Ballet del Marqués de Cuevas
Loevenskjold, Herman
Gran Ballet del Marqués de Cuevas Bournonville, August
Minkus, Ludwig
Delibes, Léo
Skibine, George
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Compañía del Marqués de Cuevas
Data 1956
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1956
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors André Girard i Gustave Cloez
Nota Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1956 amb el següent repertori: La Sílfide, d'August Bournonville i Herman Loevenskjold; Don Quijote, de Ludwig Minkus; Coppelia, de Leo Delibes; El prisionero del Caucaso, de George Skibine
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents La Sílfide ;  Don Quijote ;  CoppéliaEl prisionero del Caucaso
   


London's Festival Ballet
Braunsweg, Julian
London's Festival Ballet Dolin, Anton
Corbett, Geoffrey
Toff, Ben
Baker, Eileen
Dickson, Charles
Bowmann, Aubrey
Paulli, Holger Simon
Helsted, Edvard
Lander, Harald
Bournonville, August
Txaikovski, Piotr Ilitx
Briansky, Oleg
Drigo, Riccardo
Strauss, Johann
Lichine, David
Lander, Toni
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
London's festival ballet
Pamias, Juan A.
Data 1959
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1959
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa Juan A. Pamias 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors Geoffrey Corbett i Aubrey Bowman
Nota Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1959 amb el següent repertori: Napoli, de Harold Lander; Romeo and Juliet, amb coreografia d'Oleg Briansky a partir de la música de Piotr Ilitx Txaikovski; Arlequinada, pas a dos romàntic de Riccardo Drigo amb coreografia d'Anton Dolin; El Cisne Negro, de Txaikovski amb coreografia reproduïda per Anton Dolin a partir de l'original de Marius Petipa; Graduation Ball, de David Lichine amb música de Johann Strauss
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Programes de mà  ;  Ballet 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Napoli ;  Romeo and Juliet ;  ArlekinadaGraduation Ball
   


Ballets
Chopin, Frédéric
Ballets Gounod, Charles
Prokofiev, Sergei
Assafiev, Boris
Xostakóvitx, Dmitri Dmítrievitx
Helsted, Edvard
Minkus, Ludwig
Shirokov, Viktor
Fedotov, Viktor
Fokine, Michel
Lavrovskii, Leonid Mikhailovich
Vainonen, Vasily Ivanovich
Bournonville, August
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Petipa, Marius
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Leningradski gosudàrstvenni akademítxeski teàtr òperi i baleta ímeni S.M. Kírova
Data 19/ 4/ 1972
Descripció 1 volum
Temporada Temporada de primavera 1972
Resum De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.  
Nota Empresa: Juan A. Pamias 
Nota Directors, Viktor Shirokov i Viktor Fiedotov
Nota Programa de mà de la representació duta a terme el 19 d'abril del 1972 per la Companyia del Ballet del Teatre Kirov de Leningrad i on es van representar les següents obres: Chopiniana, amb música de Frédéric Chopin i coreografia de Michel Fokine ; La noche de Valpurguis, amb música de Charles Gounod i coreografia de Leonid Lavrovskii ; La niña de nieve, amb música de S. Prokofiev i coreografia de Leonid Iakobson ; La llama de París, amb música de Boris Assafiev i coreografia de Vassili Vainonen ; Vals, amb música de Dmitri Xostakóvitx ; Festival de las flores en Genzano, amb música d'Edvard Helsted i coreografia d'Auguste Bournonville ; El príncep Ígor, amb música d'Aleksander Borodin i coreografia de Michel Fokine ; Paquita, amb música de Ludwig Minkus i coreografia de Marius Petipa
Llengua castellà
Gènere Dansa
Descriptors Ballet  ;  Programes de mà 
Col·lecció Programes de mà
Altres documents Plamya Parizha (Las llamas de París) ;  Prince Igor ;  Walpurgis NightLes SylphidesBlomsterfesten i Genzano