Universitat Autònoma de Barcelona   Català |  English

   
  Nombres propios:
  Título:
  Palabra clave:
  Colección:
  Género:
  Año:
 
 
 
 

Búsqueda en toda la documentación

Has buscado > Nombres propios:  Fauré, Gabriel

Registros: 18

volver a la página anteriorVolver 

Mostrando 1 a 10 de 18

Ordenar por :   Título  |   Autor  |  Fecha fecha descendente  fecha ascendente  

página siguiente página final

XI concurso internacional de canto Francisco Viñas
Haydn, Joseph
XI concurso internacional de canto Francisco Viñas Handel, George Frideric
Rimskij-Korsakov, Nicolaj
Schubert, Franz
Donizetti, Gaetano
Mozart, Wolfgang Amadeus
Puccini, Giacomo
Bizet, Georges
Grieg, Edvard
Turina Pérez, Joaquín
Toldrà i Soler, Eduard
Mendelssohn, Felix
Wagner, Richard
Brahms, Johannes
Beethoven, Ludwig van
Granados y Campiña, Enric
Bellini, Vincenzo
Rossini, Gioachino
Fauré, Gabriel
Gounod, Charles
Mahler, Gustav
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1973
Descripción 1 volum
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per G. Pérez Busquier
Nota Programa del XI concurs internacional de cant Francesc Viñas celebrada el novembre de 1973 amb l’Orquestra del Gran Teatre del Liceu dirigida per G. Pérez Busquier. Al jurat hi havia R. Vuataz, C. A. Pizzini, J. Arnau, C. Badia, K. Borg, M. Favero, Y. Le Marc-Hadour, J. Micheau, E. Muñez, J. Pich Santasusana, N. Procter, H. Reutter i L. Prats. Els concursants van ser R. M. Buttkus, H. Clemens, H. Eckels, K. J. Kemper, J. Tomás, M. Fontana, L. Lima, M. Boateng-Toncar, H. Schwenzer, M. Baeta, V. De Kanel, M. Wunder Louzada, A. Bagdassarian, G. Duplessis, E. Blahova, M. Clarke, C. Decamp, D. González, A. Molero, J. L. Ochando, J. Poch, M. Ribas, M. Rodrigo, J. Ruiz, A. Anderson, J. Bardi, L. Clark-Anderson, E. Colón, P. Goldstein, R. Harris, V. Paton, I. Bernard, M. H. Burger, M. Lapierre, J. Manric, H. Legito, M. Parker, M. Spark, M. Barbacini, G. Cianella, R. Guiso, G. Pastorello, E. Maruyama, M. Cosmescu, A. Covali, A. Nemes, C. Pop, C. Zaharia, M. Bliss, E. Bill, M. Schendemann, R. Naleiro. Van interpretar fragments de “La Creació” de J. Haydn, “La donzella de neu” de N. Rimskij-Korsakov, “Madama Butterfly” de G. Puccini, “La Traviata” de G. Verdi, “Lohengrin” de R. Wagner, “Carmen” de G. Bizet i l’“Ave Maria” de F. Schubert, entre altres. També van cantar obres de G. Donizetti, W. A. Mozart, E. Grieg, J. Turina, E. Toldrà, F. Mendelssohn, J. Brahms, L. V. Beethoven, Granados, V. Bellini, G. Rossini, G. Fauré, C. Gounod i G. Mahler
Lengua Castellano
Género Ópera
Descriptores Òpera  ;  Programes de mà  ;  Concurs Internacional de Cant Francisco Viñas  
Colección Programas de mano
Otros documentos Die Schöpfung ;  Snegurochka (La Donzella de neu) ;  Lucia di Lammermoor Ave MariaMadama Butterfly ;  La Traviata ;  Lohengrin Carmen
   
   


Festival de música francesa
Wolff, Albert
Festival de música francesa Chabrier, Emmanuel
Fauré, Gabriel
Lalo, Édouard
Franck, Cesar
Dukas, Paul
Ravel, Maurice
Roussel, Albert
Honegger, Arthur
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orchestre Lamoureux
Fecha: 1930
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de cuaresma de 1930
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa: Juan Mestres Calvet 
Nota Director: Albert Wolff
Nota Festival de música francesa i únic concert sota la direcció d'Albert Wolff. Programa: Gwendoline (obertura) de Chabrier; Pel·leas i Melisenda de Fauré; Scherzo de Lalo; El caçador maleït de Cesar Franck; Simfonia en do de Dukas; Le tombeau de Couperin de Marice Ravel; Suite en fa de Roussel; Pastoral d'estiu de Honegger i Rapsodia vienesa de Schimidt.
Lengua Castellano
Género Concierto
Descriptores Concerts  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Pelléas et Mélisande (Fauré) ;  Le Tombeau de Couperin ;  GwendolineLe Chasseur MauditPastorale d'été ;  Simfonies, do major ;  Suite en Fa, Op. 33 (Roussel) Scherzo en re menor (Lalo)
   
   


Último concierto de noche
Weber, Carl Maria von
Último concierto de noche Beethoven, Ludwig van
Saint-Saëns, Camille
Fauré, Gabriel
Lalo, Édouard
Annovazzi, Napoleone
Bigot, Eugène
Frecheville, Marcel
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orchestre Lamoureux
Fecha: 1950
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de Cuaresma de 1950
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota José F.Arquer 
Nota Orquesta Lamoureux, de Paris ; director Eugène Bigot
Nota Obertura Der Freyschütz de Weber ; Quinta Sinfonía de Beethoven ; Concierto para Violoncelo de Saint-Saens ; Pavane, Sicilienne, Fileuse de Fauré ; Obertura de Le Roi d'Ys de Lalo
Nota Direcció-Artística-Napoleone-Annovazzi
Lengua Castellano
Género Concierto
Descriptores Programes de mà  ;  Concerts   
Colección Programas de mano
Otros documentos Der Freischütz ;  Le Roi d'Ys
   
   


Cuatro conciertos sinfónicos
Cuatro conciertos sinfónicos Lamote de Grignon, Joan
D'Indy, Vincent
Bach, Johann Sebastian
Beethoven, Ludwig van
Debussy, Claude
Duparc, Henri
Fauré, Gabriel
Mendelssohn, Felix
Saint-Saëns, Camille
Wagner, Richard
Franck, Cesar
Bruch, Max
Schumann, Robert
Thibaud, Jacques
Granados y Campiña, Enric
Chesselet, Alice
Societat del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1908
Descripción 3 p.
Temporada Temporada 1908
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Es van interpretar les següents obres: Chacona i Sarabanda per a violí, de Bach; la Quinta Simfonia, l'Obertura Leonora núm. 3, el Concert per a violí i orquestra i la Sonata Kreutzer per a violí i piano, de Beethoven; Phidylé, per a soprano i orquestra, de Duparc; els nocturns Nuages i Fête, de Débussy; La Procession, per a soprano i orquestra de César-Franck; la Suite pour Pelleas, de Fauré; el Concert en mi per a violí i orquestra, de Mendelssohn; el Concert en re per a violí i orquestra, de Max-Bruck; la Primera Simfonia, en do menor, de Schumann; Jeunesse d'Hercule i el Concert en si per a violí i orquestra, de Saint-Saëns; el Preludi i mort d'Isolda, la Marcha fúnebre del Crepúscle i les obertures del Buc Fantasma i Tannhauser, de Wagner; i el Preludi de Feerval, Souvenir, Istar, Preludi de L'Etranger i la Primera Simfonia amb piano i orquestra, de Vincent d'Indy
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, director J. Lamote de Grignon
Nota Es van interpretar les següents obres: Chacona i Sarabanda per a violí, de Bach; la Quinta Simfonia, l'Obertura Leonora núm. 3, el Concert per a violí i orquestra i la Sonata Kreutzer per a violí i piano, de Beethoven; Phidylé, per a soprano i orquestra, de Duparc; els nocturns Nuages i Fête, de Débussy; La Procession, per a soprano i orquestra de César-Franck; la Suite pour Pelleas, de Fauré; el Concert en mi per a violí i orquestra, de Mendelssohn; el Concert en re per a violí i orquestra, de Max-Bruck; la Primera Simfonia, en do menor, de Schumann; Jeunesse d'Hercule i el Concert en si per a violí i orquestra, de Saint-Saëns; el Preludi i mort d'Isolda, la Marcha fúnebre del Crepúscle i les obertures del Buc Fantasma i Tannhauser, de Wagner; i el Preludi de Feerval, Souvenir, Istar, Preludi de L'Etranger i la Primera Simfonia amb piano i orquestra, de Vincent d'Indy
Lengua Castellano
Género Concierto
Descriptores Concerts  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Tristan und Isolde ;  Simfonies, núm. 5, op. 67, do menor ;  FidelioConcerts, violí, orquestra, op. 61, re majorSonates, violí, piano, núm. 9, op. 47, la major ;  Phidylé ;  Nocturnes La Procession
   
   


Ocho grandes conciertos sinfónicos
Crocé-Spinelli, B.
Ocho grandes conciertos sinfónicos Saint-Saëns, Camille
Lamote de Grignon, Joan
Franck, Cesar
Schumann, Robert
Ropartz, Joseph Guy Marie
Duparc, Henri
Fauré, Gabriel
Grieg, Edvard
Beethoven, Ludwig van
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Brahms, Johannes
Gilson, Paul
Berlioz, Hector
Wagner, Richard
Granados y Campiña, Enric
Societat del Gran Teatre del Liceu
Asociación Musical de Barcelona
Fecha: 1908
Descripción 4 p.
Temporada Temporada de cuaresma 1908
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Es van interpretar les següents obres: Les Béatitudes, de César-Franck; Manfred, la Simfonia en Re menor i l'obertura de Julio César, de R. Schumann; La Jeunesse d'Hercule i Septuor de la Trompete, de Camille Saint-Saëns; transcripció a dos pianos de la Sonata de Chopin; Lénore, de H. Duparc; Pelléas et Melisande, de Fauré; Fantaisie en Ré Majeur, de G. Ropartz; els Preludis de L'Ouragan, de A. Bruneau; les Danses Populaires, de J. Tiersot; la II Suite Peer Gynt, de E. Grieg; La foret enchantée, de V. d'Indy; Trois pieces d'orchestre i La nuite chantante, de B. Crocé-Spinelli; la Sèptima Simfonia i l'Obertura de Fidelio, de Beethoven; la Simfonia Incompleta, de A. Borodin; una simfonia de J. Brahms; La Mer, de P. Gilson; fragments de Romeo e Juliette i La dannation de Faust, l'obertura de Carnaval Romain, L'enfance de Crist i Harold en Italie, de H. Berlioz; , fragments del Crepúscle dels Déus i l'obertura dels Mestres Cantors, de R. Wagner; l'obertura de El hombre de la piel de Oso, de S. Wagner; la Sonata núm. 18 i el Concert en do menor de Beethoven; el Quart Concert en do major i el Cinquè concert per a piano i orquestra, de C. Saint-Saëns; el Concert per a piano i orquestra de E. Grieg; el Gran duo a dos pianos de C. Saint-Saëns; i el Concert per a piano i orquestra de R. Schumann
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, directors B. Crocé-Spinelli, Camille Saint-Saëns, J. Lamote de Grignon
Lengua Castellano
Género Concierto
Descriptores Concerts  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Les Béatitudes ;  Manfred ;  La jeunesse d'HerculeSeptet, piano, trompeta, violins (2), viola, violoncel, contrabaix, op. 65, mi bemoll majorLénore ;  Pelléas et Mélisande (Fauré) ;  Fantaisie en Ré Majeur L'Ouragan
   
   


Ocho grandes conciertos sinfónicos
Beidler, Franz
Ocho grandes conciertos sinfónicos Fauré, Gabriel
Casals, Pau
Beethoven, Ludwig van
Borodin, Aleksander Porfirievitx
Wagner, Richard
Albéniz i Pascual, Isaac
Manén, Joan
Morera i Viura, Enric
Röntgen, Julius Engelbert
Liszt, Franz
D'Albert, Eugen
Moór, Emanuel
Huré, Jean
Suggia, Guilhermina Augusta Xavier de Medin
Long de Marliave, Marguerite
Societat del Gran Teatre del Liceu
Schola Orpheonica
Asociación Musical de Barcelona
Orfeó Barcelonès
Fecha: 1909
Descripción 4 p.
Temporada Temporada de Cuaresma 1909
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Concerts celebrats en motiu de les festes del 2n centenari de l'Associació Musical de Barcelona, dirigida per Lamote de Grignon
Nota Orquestra de l'Associació Musical de Barcelona, directors Franz Beidler, Gabriel Fauré, Pau Casals
Nota Es van interpretar les següents peces: Requiem de Fauré; Novena simfonia de Beethoven; Calígula, de Fauré; L'Obertura d'El Príncep Ígor, de A. Borodin; Set Lieders i un Quintet, de Fauré; Concert per a violí i orquestra d'E. D'Albert; Simfonia, d'E. Moór; Joventut, de J. Manén; Poema simfònic, d'E. Morera; Balada, de J. Röntgen; Rapsòdia Rumana, de G. Enesco; Suite d'orquestra Ibèria, d'I. Albéniz; Preludi, de J. Huré; el Preludi de Parsifal, Siegfied-Idyll i Els Mestres Cantaires, de R. Wagner; Concert per a dos violins i orquestra, d'E. Moór; i la Balada per a dos pianos i orquestra de G. Fauré
Lengua Castellano
Género Concierto
Descriptores Concerts  ;  Programes de mà  ;  Esdeveniments especials  
Colección Programas de mano
Otros documentos Requiem en Re menor, op. 48 (Fauré) ;  Simfonies, núm. 9, op. 125, re menor ;  Knyaz' Igor'Concerts, violoncel, orquestra, op. 20, do majorPrélude symphonique (Huré) ;  Parsifal ;  Siegfried-Idyll Die Meistersinger von Nürnberg
   
   


Recital del célebre violoncellista francés André Navarra
Schubert, Franz
Recital del célebre violoncellista francés André Navarra Fauré, Gabriel
Dvorák, Antonín
Paganini, Niccolò
Hellendaal, Pieter
Caix d'Hervelois, Louis de
Annovazzi, Napoleone
Navarra, André
Vallribera i Moliné, Pere
Societat del Gran Teatre del Liceu
Fecha: 1952
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de cuaresma 1952
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota José F. Arquer 
Nota Programa del recital del violoncelista André Navarra acompanyat del pianista Pere Vallribera i Moliné, amb el següent repertori: Sonatina de Pieter Hellendaal; Suite en Re de Louis de Caix d'Hervelois; Sonata Arpeggione de Franz Schubert; Elegie i Papillon de Gabriel Fauré; Rondó d'Antonín Dvorák; Variacions sobre un tema de Rossini de Niccolò Paganini
Nota Direcció Artística Napoleone Annovazzi
Lengua Castellano
Género Recital
Descriptores Programes de mà    
Colección Programas de mano
Otros documentos Sonatina
   
   


Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet
Fauré, Gabriel
Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet Arquer, José F.
Adam, Adolphe
Gordon, Gavin
Sullivan, Arthur
Toye, Geoffrey
Mompou i Dencausse, Frederic
Liszt, Franz
Arnold, Malcolm
Txaikovski, Piotr Ilitx
Delibes, Léo
Walton, William
Auber, Daniel François Esprit
Stravinsky, Igor
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Royal Ballet
Fecha: 1957
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera de 1957
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa: José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu
Nota Presentació de la temporada de ballet de la primavera del 1957, a càrrec de la companyia Sadler's Wells Theatre Ballet (Royal Ballet), amb el següent repertori: La féte etrange de G. Fauré ; Giselle d'A. Adam ; The Rake's Progress de G. Gordon ; El lago de los cisnes de P.I. Txaikovski ; Pineapple Poll d'A. Sullivan ; Blood Wedding ; The Haunted Ballroom de G. Toye ; House of Birds de F. Mompou ; Apparitions de F. Listz ; Beauty and the Beast ; Danses Concertantes d'I. Stravinsky ; El pájaro azul de P.I. Txaikovski ; Solitaire de M. Arnold ; Las Sílfides; Les patineurs; El cisne negro; Façade de W. Walton ; Coppelia de L. Delibes ; Les rendez-vous de D. Auber
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos La fête étrange ;  Giselle ;  The Rake's Progress (ballet)Pineapple PollThe Haunted Ballroom ;  House of birds ;  Apparitions Solitaire (ballet)
   
   


Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Schumann, Robert
Bailes rusos / Serge de Diaghilew
Weber, Carl Maria von
Fauré, Gabriel
Rimskij-Korsakov, Nicolaj
Ansermet, Ernest
Diàguilev, Serguei Pàvlovitx
Societat del Gran Teatre del Liceu
Ballets Russes
Fecha: 1917
Descripción 1 volum
Temporada Temporada 1917
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Les papillons / R. Schumann ; El espectro de la rosa / C. M. De Weber ; Meninas / Fauré ; Cleopatra / Rimsky-Korsakow
Nota Director: Ernest Ansermet
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
   
   


Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet, bajo la direccion artistica de Dame Ninette de Valois
Adam, Adolphe
Sadler's Wells Theatre Ballet actualmente Royal Ballet, bajo la direccion artistica de Dame Ninette de Valois Arquer, José F.
Valois, Ninette de
Lanchbery, John
Gordon, Gavin
Delibes, Léo
Moir, Jack
Fauré, Gabriel
Societat del Gran Teatre del Liceu
Orquestra del Gran Teatre del Liceu
Royal Ballet
Fecha: 1957
Descripción 1 volum
Temporada Temporada de primavera de 1957
Resumen De cada obra s'ha digitalitzat un programa sencer. De la resta s'han digitalitzat les parts que són diferents.
Nota Empresa: José F. Arquer 
Nota Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu, directors John Lanchberry i Jack Moir
Nota Programa de la temporada de ballet de la primavera del 1957 amb el següent repertori: La fete étrange de G. Fauré ; The rake's progress de G. Gordon ; Pas a dos de Giselle d'A. Adam ; Coppelia de L. Delibes
Lengua Castellano
Género Danza
Descriptores Ballet  ;  Programes de mà   
Colección Programas de mano
Otros documentos Giselle ;  Coppélia ;  La fête étrangeThe Rake's Progress (ballet)
   
   


 

página siguiente página final